Łatwy zwrot towaru
FAST MIDI-LEVEL
Posadzka samopoziomująca od 5-35mm klasy CT-C25-F7-A15
Zastosowanie
FAST MIDI-LEVEL przeznaczona jest do wykonywania samorozlewnych wylewek wyrównujących o grubości od 5 do 35 mm na podłożach betonowych, cementowych i anhydrytowych wewnątrz budynków przed układaniem wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych, takich jak: płytki i wykładziny PCW, parkiet, panele, wykładziny dywanowe i korkowe, płytki ceramiczne i inne. Doskonale nadaje się do wyrównywania podkładów w systemach ogrzewania podłogowego, przy zachowaniu minimalnej grubości warstwy powyżej 25 mm. Może być również stosowana w pomieszczeniach narażonych na okresowe oddziaływanie wody i wilgoci (łazienki, kuchnie, piwnice, garaże).
Właściwości
FAST MIDI-LEVEL jest samopoziomującą posadzką średniowarstwową opartą na suchej mieszance cementu portlandzkiego i glinowego, piasku, dodatków oraz domieszek. Po zarobieniu wodą tworzy łatwo rozprowadzającą się masę samorozlewną. Może być wylewana ręcznie lub maszynowo. Po całkowitym związaniu jest odporna na ścieranie oraz wysokie obciążenia.
Opakowania
worek - 25 kg
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być trwałe, nośne i odpowiednio wysezonowane, wolne od zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność posadzki tj. tłuszczu, pyłu, bitumów itp).
- jastrych cementowy (po upływie minimum 28 dni od położenia i wilgotności nie wyższej niż 4%)
- beton (po upływie minimum 3 miesięcy od położenia i wilgotności nie wyższej niż 4%)
- jastrychy anhydrytowe (wilgotność nie wyższa niż 0,5%)
- dodatkowo przeszlifowane i odkurzone Należy usunąć warstwy kruche i łuszczące, resztki powłok malarskich i klejów.
Spękania poszerzyć, odkurzyć i zagruntować FAST GRUNT U, niewielkie ubytki uzupełnić zaprawą wyrównującą FAST SUPER. Podłoża słabe należy wzmocnić preparatem gruntującym FAST GRUNT G. Minimum 24 godziny przed wykonaniem wylewki, podłoża wymagające zmniejszenia nasiąkliwości należy zagruntować FAST GRUNT U. Niewielkie spękania podłoża oraz miejsca narażone na koncentrację naprężeń należy dodatkowo wzmocnić, stosując zbrojenie z siatki z włókna szklanego. Zawsze należy wykonać dylatacje brzegowe (przykleić do ścian paski styropianu lub gąbki). Jeżeli w podłożu występują dylatacje to należy je powtórzyć w warstwie posadzki.
Przenoszenie dylatacji konstrukcyjnych budynku oraz wielkości pól dylatacyjnych należy zawsze konsultować z projektantem. Maksymalna wielkość pola dylatacyjnego wewnątrz pomieszczeń nie może przekraczać 36 m2 Przy przyjmowaniu długości i szerokości pól należy zachować proporcje zbliżone do kwadratu. Dylatacje przeciwskurczowe należy wykonać również w progach pomieszczeń.
Przygotowanie i sposób użycia
Przed wylewaniem masy należy ustalić wstępny poziom grubości warstwy, w zależności od występujących nierówności podłoża (odnosimy się do najniższego punktu i wylewka musi przynajmniej na 5 mm zakryć punkt najwyższy). Niwelację możemy przeprowadzić dowolnym znanym sposobem np. za pomocą niwelatora i łaty lub z wykorzystaniem zwykłej, w miarę długiej poziomicy. Przydatne na tym etapie robót są przenośne repery, które zdecydowanie ułatwiają i przyśpieszają prace. Przy względnie równej powierzchni i spodziewanych minimalnych grubościach wylewki, posadzki można wylewać bezpośrednio z pominięciem w/w czynności.
Zawartość worka wymieszać za pomocą wolnoobrotowej wiertarki z około 4,5 litrami chłodnej, czystej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu 10 minut ponownie wymieszać. Gotową porcję FAST MIDI-LEVEL wylewać na podłoże w jednej warstwie, rozprowadzając długą stalową pacą lub listwą zgarniającą poczynając od jednej ze ścian i stopniowo przesuwając w kierunku wyjścia. Powierzchnię świeżo wylanej posadzki należy odpowietrzyć wałkiem kolczastym. Przerwy w wylewaniu posadzki nie powinny być dłuższe niż 20 min. Ruch pieszy dopuszcza się po 12 godzinach. Po 7 dniach na powierzchni posadzki można układać wykładziny PCW, panele, wykładziny dywanowe i korkowe, pod warunkiem, że wilgotność posadzki nie przekracza 2,5%. Płytki ceramiczne i inne wykładziny można przyklejać już po dwóch dniach. Płytki ceramiczne możemy przyklejać po minimum 3 dniach od wykonania posadzki.
Przedozowanie wody zmienia parametry posadzki i może być przyczyną jej spękania. Niedokładne zagruntowanie i odpowietrzenie może spowodować pojawienie się pęcherzyków powietrza na jej powierzchni. Narzędzia: mieszarka elektryczna wolnoobrotowa, mieszadło koszyczkowe, paca, listwa zgarniająca, wałek kolczasty, podeszwy z kolcami, pojemniki, naczynie z podziałką do odmierzania wody. Narzędzia należy myć zimną wodą bezpośrednio po użyciu. Zalecenia wykonawcze: Przestrzegać odpowiedniej temperatury podłoża i powietrza podczas prac jak również podczas schnięcia posadzki tj: +5°C do +25°C.
- Bezwzględnie unikać przeciągów, bezpośredniego nasłonecznienia podłóg oraz nagrzewania punktowego pomieszczeń.
- Podczas wylewania posadzki nie należy uruchamiać urządzeń klimatyzacyjnych oraz ogrzewania podłogowego
- Do przygotowywania zapraw samopoziomujących należy stosować wyłącznie czystą wodę w ilości podanej na opakowaniu. Przedozowanie wody może doprowadzić do obniżenia parametrów wytrzymałościowych gotowej posadzki oraz spowodować nadmierny skurcz będący przyczyną spękań.