Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
FAST NORMAL +
zaprawa klejowa do płytek ceramicznych i terakoty wodo- i mrozoodporna typu C1 T
Zastosowanie
FAST NORMAL + służy do przyklejania płytek ceramicznych i terakoty na nieodkształcalne podłoża takie jak, beton, jastrych cementowy i anhydrytowy, tynk cementowy i cementowo-wapienny, tynki gipsowe oraz sztywno mocowane płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe. Może być stosowany w budownictwie wewnątrz oraz na zewnątrz na powierzchniach pionowych i poziomych, w miejscach nienarażonych na wysokie odkształcenia wykładziny na skutek zmian temperatury. Istniej możliwość klejenia płytek od góry. Ze względu na jego podwyższone parametry nadaje się również do przyklejania płytek gresowych wewnątrz pomieszczeń. W przypadku podłoży odkształcalnych lub większych obciążeń proponujemy stosować FAST EXTRA lub FAST EXTRA +.
Właściwości
Mrozo - i wodoodporna zaprawa klejowa FAST NORMAL + jest suchą mieszanką mineralną, modyfikowaną syntetycznymi polimerami, o dużej przyczepności. Dzięki swoim właściwościom jest ekonomiczna i łatwa w użyciu. Charakteryzuje się bardzo małym spływem, który umożliwia klejenie płytek od góry.
Opakowania
worek - 25 kg
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie zawsze należy zagruntować FAST GRUNT U lub FAST GRUNT G.
Zaprawę można stosować na podłoża:
- tynki cementowe i cementowo – wapienne (po upływie minimum 28 dni i wilgotności nie wyższej niż 4% )
- jastrychy cementowe (po upływie min. 28 dni i wilgotności nie wyższej niż 4% )
- beton (po upływie powyżej 3 miesięcy i wilgotności nie wyższej niż 4% )
- podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%)
- gipsowe (wilgotność poniżej 1%)
Przygotowanie i sposób użycia
Do naczynia należy wlać około 5,5 litra wody na 25 kg suchej masy i wsypywać zawartość worka mieszając aż do uzyskania konsystencji jednolitej pasty. Pozostawić na około 10 minut i ponownie przemieszać przed użyciem (nie dolewać wody). Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użytku przez okres od 2,5 do 3 godzin. W czasie pracy zaprawę klejową należy okresowo przemieszać co około 30 minut. Płytek przed klejeniem nie należy moczyć w wodzie. Układanie glazury rozpoczynamy od naniesienia warstwy kleju na podłoże płaską stroną pacy, a następnie zebrania nadmiaru stroną grzebieniową. Grubość ząbków na pacy uzależniona od rodzaju i rozmiaru płytek.
Należy pamiętać aby wielkość powierzchni na którą nakładamy zaprawę klejową umożliwiła nam prawidłowy montaż płytek przed upłynięciem czasu otwartego schnięcia. Jeżeli w trakcie pracy zaprawa przestaje kleić się do rąk to oznacza, iż czas ten został przekroczony i wymagane jest jej usunięcie i zastąpienie świeżą. Należy pamiętać, iż dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności zaprawa klejowa powinna pokrywać minimum 65-70% powierzchni płytki, a w miejscach wilgotnych, narażonych na intensywne eksploatowanie oraz na zewnątrz budynków nawet 100%. Płytek nie należy montować na styk. Wielkość fugi powinna być uzależniona od wymiarów płytek.
W zależności od temperatury i wilgotność względnej powietrza masę fugową możemy nanosić po czasie nie krótszym niż 48 godzin od położenia płytek. Prace powinny być prowadzone w warunkach suchych przy temperaturach powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Świeże okładziny powinny być chronione przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi do momentu ich wyschnięcia .
Kolor: | szary |