Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
FAST EXTRA MARMUR
Wysokoelastyczny klej do płytek - klasa C2TES1
Zastosowanie
Zaprawa klejowa FAST EXTRA MARMUR jest suchą mieszanką wysokiej jakości białego cementu, białych wypełniaczy zapobiegających przebarwieniom marmuru oraz środków modyfikujących zapewniających dobrą przyczepność do podłoża, wysoką elastyczność oraz odporność na spływanie. Jest dodatkowo wzmocniona włóknami polipropylenowym, co bezpośrednio poprawia jej parametry robocze i wytrzymałościowe.
Właściwości
FAST EXTRA MARMUR jest profesjonalną zaprawą klejąca o wysokich parametrach technicznych i bardzo dobrej przyczepności, do mocowania wielkoformatowych płyt z marmuru i innych kamieni naturalnych, oraz podłogowych i ściennych płytek ceramicznych na podłożach poziomych oraz pionowych narażonych na podwyższone obciążenia statyczne i termiczne. Ponadto może być stosowana do przyklejania płytek z ceramiki oraz gresu wewnątrz i na zewnątrz budynku (w obrębie balkonów, tarasów, basenów). Ze względu na swoje właściwości nadaje się doskonale do klejenia płytek na trudnych podłożach, takich jak: balkony, tarasy, schody, baseny, pomieszczenia mokre (sauny, pralnie) itp. Podłożami mogą być: beton, pustaki, cegła, tynk cementowy i cementowo-wapienny, jastrych cementowy i anhydrytowy, płyty kartonowo-gipsowe i gipsowo-włóknowe, posadzki z ogrzewaniem podłogowym, powierzchnie pokryte folią lub zaprawą hydroizolacyjną, stara okładzina ceramiczna i lastriko.
Opakowania
- 25 kg
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie zawsze należy zagruntować FAST GRUNT U lub FAST GRUNT G.
Zaprawę można stosować na podłoża:
- tynki cementowe i cementowo – wapienne( po upływie minimum 28 dni i wilgotności nie wyższej niż 4% )
- jastrychy cementowe (po upływie min. 28 dni i wilgotności nie wyższej niż 4% )
- beton (po upływie powyżej 3 miesięcy i wilgotności nie wyższej niż 4% )
- podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%)
- gipsowe (wilgotność poniżej 1%)
- stara okladzina ceramiczna , lastriko - odpowiednio odtłuszczone i oczyszczone
UWAGA
Ogrzewane jastrychy cementowe i anhydrytowe przed rozpoczęciem montażu płytek powinny być poddane procedurze wstępnego wygrzewania.
Przygotowanie i sposób użycia
Do naczynia należy wlać około 6 litra wody na 25 kg suchej masy i wsypywać zawartość worka mieszając aż do uzyskania konsystencji jednolitej pasty. Pozostawić na około 10 minut i ponownie przemieszać przed użyciem (nie dolewać wody). Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użytku przez okres od 2,5 do 3 godzin. W czasie pracy zaprawę klejową należy okresowo przemieszać co około 30 minut. Płytek przed klejeniem nie należy moczyć w wodzie. Układanie glazury rozpoczynamy od naniesienia warstwy kleju na podłoże płaską stroną pacy, a następnie zebrania nadmiaru stroną grzebieniową. Grubość ząbków na pacy uzależniona od rodzaju i rozmiaru płytek.
Należy pamiętać aby wielkość powierzchni na którą nakładamy zaprawę klejową umożliwiła nam prawidłowy montaż płytek przed upłynięciem czasu otwartego schnięcia. Jeżeli w trakcie pracy zaprawa przestaje kleić się do rąk to oznacza, iż czas ten został przekroczony i wymagane jest jej usunięcie i zastąpienie świeżą. Należy pamiętać, iż dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności zaprawa klejowa powinna pokrywać minimum 65-70% powierzchni płytki. W przypadku montowania płytek wielkoformatowych,gresów lub płytek z kamienia, podłóg, miejsc narażonych na intensywne użytkowanie, wysoką wilgotność oraz na zewnątrz budynków płytki należy montować metodą kombinowaną tj. poza nałożeniem kleju na podłoże dodatkowo klej musi być naniesiony na spodnią stronę płytek. Taki sposób nałożenia kleju zapewnia 100% styku płytki z podłożem i zapewnia najlepszą przyczepność. Płytek nie należy montować na styk. Wielkość fugi powinna być uzależniona od wymiarów płytek.
W zależności od temperatury i wilgotność względnej powietrza masę fugową możemy nanosić po czasie nie krótszym niż 48 godzin od położenia płytek. Prace powinny być prowadzone w warunkach suchych przy temperaturach powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Świeże okładziny powinny być chronione przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi do momentu ich wyschnięcia .
Pełną wytrzymałość na obciążenia eksploatacyjne klej uzyskuje po min. 14 dniach od zastosowania. Ogrzewanie podłogowe może być uruchomione po min. 14 dniach od zamontowania płytek.