- Wodoszczelna membrana rozprzęgająca zapobiegająca spękaniom, na wilgotnych i nie w pełni wysezonowanych podłożach przed montażem okładzin ceramicznych i kamiennych, wewnątrz i na zewnątrz. Umożliwia instalację okładzin bez konieczności przenoszenia spoin.
Membrana MAPEGUARD UM 35 to odpowiedź MAPEI na wyzwania związane z montażem płytek ceramicznych i/lub kamiennych, w szczególności wielkoformatowych, na podłożach trudnych i/lub wymagających uszczelnienia przeciwwodnego, wewnątrz i na zewnątrz.
- w pomieszczeniach suchych i mokrych *
- na podłożach niejednorodnych i spękanych *
- przy montażu dużych formatów płytek na tarasach i balkonach *
- na podłożach niewystarczająco wysezonowanych, w tym na młodym betonie poniżej 28 dni *
- na podkładach ogrzewanych przed wykonaniem procedury wygrzewania *
- gdy nie ma możliwości przeniesienia dylatacji z podłoża *
- na podłożach krytycznych niespełniających norm wilgotności *
- na betonie, podkładach cementowych, podkładach anhydrytowych (również ogrzewanych) *
- na istniejących posadzkach ceramicznych, kamiennych, drewnianych i żywicznych *
Mapeguard UM 35 w praktyce:
ZDOLNOŚĆ ROZPRZĘGANIA
Membrana MAPEGUARD UM 35 działa rozprzęgająco. W efekcie pęknięcia w podłożu nie są przenoszone na powierzchnię okładziny.
WODOSZCZELNOŚĆ
Membrana MAPEGUARD UM 35 jest wodoszczelna, dzięki czemu chroni podłoże przed wnikaniem wody, zwiększając jego trwałość. Może być stosowana jako warstwa hydroizolacyjna wewnątrz i na zewnątrz, pod warunkiem zastosowania akcesoriów systemowych do uszczelnienia złączy między arkuszami membrany oraz uszczelnienia miejsc krytycznych, takich jak krawędzie i narożniki.
KONTROLA PARY WODNEJ
Dzięki kanalikom powietrznym znajdującym się w spodniej części membrany MAPEGUARD UM 35 wilgoć zawarta w warstwach poniżej może bezpiecznie odparować. Membrana MAPEGUARD UM 35 może być zatem stosowana na podłoża wilgotne i/lub nie w pełni wysezonowane, również na zewnątrz.
WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ MECHANICZNA
Membrana MAPEGUARD UM 35 pozwala na równomierny rozkład obciążeń użytkowych na posadzce, nawet tych o wysokiej intensywności. Posiada certyfikat EXTRA HEAVY COMMERCIAL RATING wydany na podstawie testów TCNA przeprowadzonych zgodnie z amerykańską normą ASTM C 627, co czyni z niej idealne rozwiązanie nie tylko dla budownictwa mieszkaniowego, ale również komercyjnego.
RÓWNOMIERNA DYSTRYBUCJA CIEPŁA
Membrana MAPEGUARD UM 35 gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła na podłogach z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym, również w systemach cienkowarstwowych i kompaktowych.
ŁATWOŚĆ MONTAŻU
Membrana MAPEGUARD UM 35 jest półprzezroczysta. Dzięki temu można monitorować sposób rozprowadzenia kleju pod membraną. Można również łatwo lokalizować przechodzące poniżej elementy instalacyjne (np. odpływy), by bezproblemowo wykonać otwory w membranie, w odpowiednim miejscu i kształcie.
PODWYŻSZONA PRZYCZEPNOŚĆ
Specjalny kształt przetłoczeń gwarantuje uzyskanie trwałego i mocnego mechanicznego połączenia między membraną MAPEGUARD UM 35 a klejami MAPEI, a co za tym idzie - stabilność całej posadzki ceramicznej i/lub kamiennej.
NIEZWYKŁY MATERIAŁ
Membrana MAPEGUARD UM 35 jest wykonana z polietylenu o dużej gęstości (HDPE), z szorstką powierzchnią zwiększającą przyczepność kleju oraz spodem pokrytym włókniną polipropylenową. Ten materiał, struktura plastra miodu oraz specjalny kształt przetłoczeń leżą u podstaw niezwykłych właściwości MAPEGUARD UM 35 rozwiązujących szereg problemów montażowych współczesnego budownictwa.
WYTYCZNE MONTAŻOWE
Membranę do podłoża przyklejać klejami MAPEI klasy C2 S1 lub C2 S2 (wg normy PN-EN 12004), pamiętając o dokładnym dociśnięciu jej do podłoża przy użyciu rolki lub pacy. Okładziny ceramiczne i kamienne na membranie zaleca się kleić przy użyciu tych samych zapraw, które zastosowano do montażu maty. Wybór kleju powinien każdorazowo uwzględniać rodzaj i format okładzin, rodzaj podłoża oraz przewidywane obciążenia użytkowe. Jeśli MAPEGUARD UM 35 ma oprócz funkcji rozprzęgającej spełniać rolę uszczelniającą, należy pamiętać o zastosowaniu akcesoriów systemowych do uszczelnienia połączeń poszczególnych arkuszy membrany oraz miejsc krytycznych.