Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
FAST BARANEK A
cienkowarstwowa, akrylowa masa tynkarska
Zastosowanie
FAST BARANEK A służy do ręcznego wykonywania szlachetnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Może być stosowany na każdym podłożu mineralnym, które jest odpowiednio mocne i równe (tynki cementowe, cementowo-wapienne, beton, warstwa zbrojona w systemie ociepleń ETICS FAST S).
Właściwości
FAST BARANEK A jest gotowym do użycia produktem na bazie dyspersji akrylowej dostarczanym w postaci masy tynkarskiej. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zanieczyszczenia atmosferyczne i różnego rodzaju uszkodzenia, wysoką trwałością i zmywalnością. Jest paroprzepuszczalny oraz hydrofobowy. Dostarczany w bogatej palecie kolorów wg FAST COLOR SYSTEM. Zawiera środki eliminujące rozwój alg i grzybów na powierzchni tynku.
Opakowania
wiaderko - 15 kg
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność wyprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych powłok malarskich. W celu zmniejszenia chłonności podłoże należy zagruntować jednym z gruntów firmy FAST. Zawsze dla zwiększenia przyczepności tynku, niezależnie od rodzaju podłoża, należy przed każdym nałożeniem wyprawy zagruntować je FAST GRUNT M. Zaleca się stosowanie podkładu gruntującego w odcieniu wybranego koloru FAST BARANEK A.
Masę tynkarską można stosować na podłoża:
- tynki cementowe i cementowo – wapienne (po upływie minimum 28 dni od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4%) zagruntowane FAST GRUNT M
- beton (po upływie powyżej 3 miesięcy od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4%) zagruntowany FAST GRUNT M
- podłoża gipsowe (wilgotność < 1%) zagruntowane FAST GRUNT G i FAST GRUNT M
- warstwa w systemie ociepleń zbrojona siatką, wykonana na zaprawie FAST SPECJAL i zagruntowana FAST GRUNT M powyżej 3 dni
Przygotowanie i sposób użycia
Przed przystąpieniem do nakładania tynku zawartość każdego opakowania należy wymieszać za pomocą wiertarki wolnoobrotowej w celu wyrównania konsystencji. W przypadku zbyt suchej masy dopuszczalne jest dodanie wody w ilości 100 do 150 ml. Na wcześniej odpowiednio przygotowane i zagruntowane podłoże nanosimy masę tynkarską w cienkiej warstwie, na grubość ziarna za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Po krótkim czasie, zależnym od warunków występujących w czasie nakładania, możemy ją fakturować przy pomocy pacy plastikowej. Tynk zacierać ruchami okrężnymi. Podczas nakładania tynku należy przestrzegać generalnej zasady nakładając „mokre na mokre”. Istnieje również możliwość nakładania tego tynku metodą natryskową co znacznie obniża koszt i czas aplikacji. Szczegóły dotyczące dokładnej technologii dostępne są na stronie www.fast.zgora.pl lub u przedstawicieli technicznych.
Narzędzia i pojemnik powinny być czyste. W trakcie nakładania i wysychania tynku przestrzegać odpowiednich warunków atmosferycznych tj. temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C, brak silnego nasłonecznienia, deszczu oraz zbyt wysokiej wilgotności względnej powietrza powyżej 75%. Czas wysychania tynku przy optymalnej temperaturze +20°C wynosi od 12 do 48 godzin.